Czy osoba niepełnoletnie może zrobić sobie tatuaż?

W Polsce nie ma żadnych regulacji prawnych, które określałyby dolną granicę wieku osoby, pragnącej ozdobić swoje ciało tatuażem.

Decyzja w tym zakresie leży więc jedynie w rękach tatuażysty. Wiele salonów tatuażu nie tatuuje osób, które nie skończyły 18 roku życia
, inne wykonują ozdoby niepełnoletnim klientom, którzy posiadają zgodę rodziców. Zgoda zazwyczaj powinna być wyrażona na piśmie. Niezbędne jest również oświadczenie rodzica lub opiekuna na temat akceptacji wybranego motywu.

Nie da się ukryć, że osoby w wieku nastu lat często podejmują zdecydowanie odważniejsze decyzje niż ich starsi koledzy. Niestety, równie często żałują ich przykrych konsekwencji.

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być podjęta w pełni świadomie. Tatuaż nie jest ubraniem lub makijażem, który pod koniec dnia zmyjemy.

Nierzadko zdarza się, że do salonów tatuażu trafiają bardzo młode osoby ze źle wykonanym tatuażem. W tej sytuacji niezbędny może się okazać cover up lub poprawki, które sprawią, że ozdoba będzie wyglądać estetycznie