Ile kosztuje wizyta w studio tatuażu, czyli kilka słów o cenach

Tatuaże na dobre wrosły już w naszą codzienność. Mało kiedy dziwią i zaskakują. Częściej wzbudzają szczery podziw i zachwyt. Trudno się dziwić. Malowidła na skórze coraz częściej przypominają małe dzieła sztuki, wykonane nie przez rzemieślników, ale przez naprawdę zdolnych artystów.

Dziś podpowiemy Wam jakie są średnie ceny tatuaży i czy wybierając studio warto kierować się ceną usług.

OD CZEGO ZALEŻY CENA TATUAŻU?

Cena tatuażu zależy od rozmiaru, kolorystyki oraz stopnia skomplikowania wzoru. Większy tatuaż będzie droższy niż niewielki wzór. Za skomplikowany motyw z wieloma szczegółami również zapłacisz więcej niż za prosty wzór.

NAJTAŃSZE TATUAŻE

Najmniejszy, bardzo prosty wzór nie powinien kosztować mniej niż 150 zł.

Pamiętaj, że zbyt niska cena tatuażu powinna wzbudzić Twoją czujność. Dlatego wybierając tatuażystę nie decyduj jedynie na podstawie (niskiej) ceny. Choć na swój tatuaż zapłacisz mniej, efekt pracy taniego tatuatora może być naprawdę opłakany. A likwidacja mało udanego malowidła może być trudna, bolesna i bardzo kosztowna.

Co ciekawe, nie wszystkie studia tatuażu zechcą wykonać niewielki motyw. Te prestiżowe, specjalizujące się w większych, fotorealistyczne wzorach mogą odmówić wykonania najmniejszego, najprostszego tatuażu.

ŚREDNIE CENY TATUAŻY

Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez Grupę IQS Średni koszt tatuażu wynosi 346 zł. Praktyka pokazuje jednak, że są one jednak nieco wyższe. Koszt wykonania ozdoby w profesjonalnym studio w dużym mieście to raczej 400-600 zł.

DUŻY TATUAŻ, DUŻY KOSZT

Niektóre skomplikowane wzory, pełne detali i trudnych do wykonania szczegółów tworzy się nawet w kilku sesjach. Koszt jednej to z reguły 1600 – 2100 zł. Te najbardziej wymagające wymagają nawet 8-10 sesji. Jak łatwo obliczyć, koszt takiej ozdoby może wynieść więc nawet kilkanaście tysięcy złotych.

SKĄD TAKIE CENY?

Ceny tatuaży muszą zapewnić zarobek tatuażystom. Dodatkowo, muszą pokryć także koszty zakupu sprzętu i materiałów. Profesjonalna, dobrej klasy maszynka do tatuowania to wydatek co najmniej 5 tys. zł. Podstawowy komplet farb – 2 tys. zł. Sprzęt, służący do sterylizacji urządzeń kolejne kilka tysięcy złotych, podobnie jak fotel (często taki sam jak u stomatologa).

AKTUALNE TRENDY

Obecnie największym powodzeniem cieszą się tatuaże realistyczne i portrety, Klienci chętnie wybierają także akwarele, czyli kolorowe, nieco rozmyte wzory, które wyglądają niczym namalowane akwarelami. Wiele z nich to prawdziwe dzieła sztuki.

KOSZTY USUNIĘCIA LUB MODYFIKACJI WZORU

Czasem zdarza się, że klient przychodzi do studia tatuażu nie z prośbą o kolejny wzór, ale z prośbą usunięcie lub modyfikację aktualnego. Być może rozstał się z dziewczyną, które imię widnieje na jego ramieniu, być może aktualne do niedawna motto życiowe stało się przebrzmiałe i nieaktualne.

Usunięcie takiego znaku jest możliwe, choć z reguły nie należy do najtańszych. Tatuaż tylko się rozjaśnia za pomocą lasera i w tym miejscu maluje drugi wzór. Niekiedy trzeba pięć sesji wybarwiania po 400 zł