Nieudany tatuaż – usunięcie laserem czy cover?

Nieudany tatuaż może trafić się każdemu. Czasami jest to efekt źle wykonanej przez tatuatora pracy, czasami wynika to z nieprzemyślanej decyzji i wyboru złego, niepasującego do nas wzoru, a bywa także, że po latach tatuaż przestaje się nam po prostu podobać lub wyblaknie i chcemy coś w sobie zmienić. Na szczęście istnieją metody, które pomogą zakryć lub trwale usunąć tatuaż.

LASEROWE USUNIĘCIE – NAJLEPSZY SPOSÓB?

Usuwanie tatuaży przy pomocy lasera to metoda dosyć znana i chętnie stosowana przez wiele osób. Istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania, ale są to przeciwwskazania podobne, co do wykonania samego tatuażu. Dodatkowo o laserze nie powinny myśleć osoby, które mają skłonność do powstawania bliznowców.

Laserowe usuwanie tatuażu jest kosztowne i bolesne, wymagane jest wykonanie kilku sesji, a tatuaż stopniowo zanika. Nie jest to też najlepszy sposób w sytuacji, kiedy chcemy usunąć bardzo duży i kolorowy tatuaż, gdyż laser najlepiej usuwa czarny tusz. Z pewnością jednak laser doskonale sobie poradzi z niezbyt dużymi rysunkami na skórze, a małe tatuaże mogą zostać usunięte nawet na dwóch sesjach. Ta metoda jest polecana, jeżeli jesteś pewny, że w danym miejscu nie chcesz mieć żadnego innego tatuażu. Nie jest to inwazyjny sposób, należy jedynie odpowiednio dbać o miejsce po zabiegu, aby umożliwić gojenie się skóry.

COVER – PRZYKRYCIE TATUAŻU INNYM

Cover to metoda polegająca na nałożeniu na tatuaż innego, który wkomponuje w siebie dotychczasowy wzór lub całkowicie go zakryje. W przypadku tej metody liczy się przede wszystkim wybór odpowiedniego tatuażysty, który w sprytny sposób będzie umiał wykonać cover tak, aby dotychczasowy tatuaż całkowicie zniknął pod nową warstwą tuszu, albo żeby był idealnie dopasowany do nowej kompozycji.

Na wybór tej metody często decydują się osoby, które nie chcą na stałe pozbywać się ozdób na swoim ciele, ale chcą je po prostu odświeżyć. Efekty niektórych coverów są naprawdę zachwycające i ciężko się nadziwić, jak ukryto dotychczasowy tatuaż.

Najłatwiejsze do pokrycia są niewielkie tatuaże, które nie mają w sobie wiele kolorów i wypełnienia, ale przy odrobinie wysiłku pokryć można praktycznie każdy tatuaż.

BLACKWORK

Bardzo charakterystycznym sposobem pokrywania dużych, ciemnych lub kolorowych tatuaży, umiejscowionych przede wszystkim na ramionach i przedramionach, jest blackwork. Ta technika polega na prawie całkowitym pokryciu tatuażu czarnym tuszem. Ta metoda jest stosowana tylko przez miłośników pokrywania swojego ciała rysunkami, gdyż jest bardzo widoczna. Szczególnie często stosuje się ją w przypadku, kiedy chce się zakryć na raz kilka tatuaży.

JAKĄ METODĘ WYBRAĆ?

Ostateczny wybór co do metody pokrycia lub usunięcia tatuażu zależy tylko i wyłącznie od nas, a także od stanu naszego portfela, gdyż niektóre rozwiązania mogą w naszym przypadku okazać się droższe niż inne. Nie bez znaczenia jest takę próg bólu – laserowe usuwanie jest bolesne bez względu na miejsce wykonania tatuaży, wiele osób po pierwszej sesji rezygnuje i po jakimś czasie decydują się na wykonanie coveru.