iele osób na samą myśl o procesie wykonywania tatuażu dostaje gęsiej skórki. Czy wykonanie tatuażu rzeczywiście jest tak bolesne? W jaki sposób wygląda w praktyce ten proces?
Czas już oswoić swój irracjonalny lęk i przekonać się, że nie taki tatuaż straszny, jak go malują.
WYBÓR STUDIA TATUAŻU ORAZ MOTYWU
Pierwszym krokiem do wykonania tatuażu jest wybór profesjonalnego studia tatuażu. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto osobiście odwiedzić studio, porozmawiać z tatuażystami oraz ocenić poziom czystości i higieny
Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii o konkretnym miejscu w internecie. W dobie rozwoju mediów społecznościowych nie będzie to żadnym problemem.
Równie ważny jest wybór odpowiedniego motywu, który podkreśli cechy naszej osobowości, uzewnętrzni wyznawane wartości czy zamanifestuje pasje.
CZY TATUOWANIE BOLI?
Wiele osób, które planują wykonanie tatuażu boi się ogromnego bólu, który – jak twierdzą niektórzy – nieodzownie łączy się z wykonywaniem tatuażu. Choć trudno w to uwierzyć istnieją osoby, które uważają, że proces tatuowania jest przyjemny. Dla innych, wykonanie nawet niewielkiej ozdoby staje się bardzo bolesne.
Ogromne znaczenie ma również miejsce wykonania tatuażu oraz jego wielkość. Jeśli zdecydujemy się na duży motyw, który wymaga kilkugodzinnej sesji istnieje spore ryzyko, że nasza odporność na ból będzie się zmniejszać w miarę upływu czasu i narastającego zmęczenia
OD TEORII DO PRAKTYKI
Zanim tatuowanie rozpocznie się na dobre, konieczne będzie wypełnienie specjalnego oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia, ewentualnych chorób czy alergii.
W tym czasie tatuażysta często przygotowuje miejsce pracy, dezynfekuje sprzęt, przygotowuje pigmenty oraz gromadzi jednorazowe akcesoria takie jak igły czy rękawiczki.
Po wybraniu wzoru jest on drukowany na specjalny arkuszu i przyklejany na zdezynfekowaną wcześniej skórę.
Zdarza się, że przed rozpoczęciem tatuowania powierzchnia skóry smarowana jest specjalną maścią o właściwościach znieczulających.
Właściwy proces wykonywania tatuażu na skórze polega na wprowadzenie pod skórę igły z barwnikiem.
Pamiętaj, że najbezpieczniejsze barwniki posiadają atesty unijne. Podczas pierwszej wizyty w studio tatuażu warto sprawdzić czy pracuje ono na takich właśnie produktach.
Igły umieszczone w maszynce do tatuowania są bardzo cienkie i wykonane ze stali nierdzewnej. Napędzane sprężyną i elektromagnesem pracują precyzyjnie i dokładnie.
Proces tatuowania rozpoczyna się od wykonania konturu, który w zależności od założeń i oczekiwań może być wypełniany i cieniowany.
UFF, JUŻ PO WSZYSTKIM
Po wykonaniu tatuażu zostaje on nasmarowany specjalną maścią i zafoliowany. Folię zdejmuje się z rany po kilku godzinach. W zależności od zaleceń tatuażysty dokonuje się kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, mających na celu jak najszybsze (i najlepsze) zagojenie powstałej rany.
Pamiętaj, że odpowiednia troska i dbałość o świeży tatuaż jest gwarancją najlepszego efektu.