Tatuaże dla kobiet – najpopularniejsze wzory

Progi naszego studia tatuażu przekraczają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie da się ukryć, że wzory wybierane przez panie i panów są z reguły zdecydowanie inne. Choć podział ten z biegiem lat coraz bardziej zanika, różnice w preferencjach obu płci wciąż są mocno widoczne.

Trudno się dziwić, typowe damskie wzory tatuaży są bardziej delikatne, seksowne i finezyjne. Kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na tatuaż z ulubioną sentencją, mottem czy maksymą.

Co ciekawe, wybierają również inne miejsca na ciele, przeznaczone na tatuaż.

JAKIE TATUAŻE WYBIERAJĄ PANIE?

Wśród najczęściej wybieranych przez kobiety wzorów należą również motywy zwierzęce, utożsamiane z delikatnością, wrażliwością, ale również … drapieżnością. Bardzo popularne są delfiny, pantery, czy ptaki (np. kolibry).

Równie popularne są motywy miłosne – serca, amory, a także delikatne symbole – gwiazdy, nuty czy klucze wiolinowe. Niektóre panie pragną wytatuować na swoim ciele imię lub inicjały ukochanego, datę ślubu, zaręczyn lub pierwszej randki. Takie wybory są zazwyczaj dość ryzykowne, dlatego przed podjęciem takiej decyzji, warto gruntownie ją przemyśleć.

Wiele przedstawiciele płci pięknej stawia na wzory kwiatowe, tatuując na skórze róże lub lilie. Takie ozdoby symbolizują piękno, świeżość i młodość, wyglądają na skórze delikatnie i subtelnie. Urokowi kwiecistych tatuaży ulegają również gwiazdy. Kwiaty „noszą” na swojej skórze między innymi Amber Rose czy Kellis.

Chcąc spersonalizować przekaz tatuażu, wiele kobiet decyduje się na wytatuowanie swojego znaku zodiaku lub maksymy, która przyświeca ich życiowym wyborom. Często są to napisy w obcym języku – z reguły angielskie lub łacińskie.

TRIBAL – TATUAŻ UNISEX

Wbrew pozorom sporo pań decyduje się na ozdobienie ciała tribalami, czyli motywami inspirowanymi plemiennymi wzorami z Kenyah, Polinezji czy Borneo. Dzięki swojej formie, tribal będzie wyglądał znakomicie zarówno na kostce, jak i na łopatce czy ramieniu.

JAKIE CZĘŚCI CIAŁA NAJCHĘTNIEJ TATUUJĄ KOBIETY?

Przychodzące do naszego salonu panie z reguły wybieraj mniejsze wzory, które doskonale wyglądają na nadgarstku, wewnętrznej części przedramienia, na łopatce czy nad kostką na stopie. Takie tatuaże kobiece, delikatne i finezyjne. Przyciągają uwagę w subtelny sposób, co jest celem wielu przedstawicielek płci pięknej. Oczywiście, zdarzają się również kobiety, które chcą ozdobić polowe pleców lub całą rękę. Należą one jednak do mniejszości.

Chcąc wykonać tatuaż, który doda Ci uroku, podkreśli Twoją urodę i nieszablonową osobowość, skorzystaj z profesjonalnego, fachowego studia tatuażu. Praca doświadczonego tatuatora jest gwarancją doskonałego efektu, zgodnego z preferencjami i oczekiwaniami. Jeśli masz kłopot z wyborem idealnego modelu, możesz liczyć na jego pomoc i wsparcie. Pamiętaj, że tatuaż powinien być przede wszystkim spójny z Twoim wizerunkiem i temperamentem.