Ile kosztuje wizyta w studio tatuażu, czyli kilka słów o cenach

MagdalenaCz

Tatuaże na dobre wrosły już w naszą codzienność. Mało kiedy dziwią i zaskakują. Częściej wzbudzają szczery podziw i zachwyt. Trudno się dziwić. Malowidła na skórze coraz częściej przypominają małe dzieła sztuki, wykonane nie przez rzemieślników, ale przez naprawdę zdolnych artystów.

Dziś podpowiemy Wam jakie są średnie ceny tatuaży i czy wybierając studio warto kierować się ceną usług.

Od czego zależy cena tatuażu?

Cena tatuażu zależy od rozmiaru, kolorystyki oraz stopnia skomplikowania wzoru. Większy tatuaż będzie droższy niż niewielki wzór. Za skomplikowany motyw z wieloma szczegółami również zapłacisz więcej niż za prosty wzór.

Zanim wybierzesz motyw, czyli słówko o ryzykownych wzorach

MagdalenaCz

Z pewnością doskonale wiesz, że tatuaże to ozdoba bardzo charakterystyczna dla… więźniów.

Więzienne tatuaże są ważnym elementem w hierarchizacji życia za kratkami

Ozdabianie ciała przez więźniów nie ma bynajmniej funkcji dekoracyjnej. Wytatuowany motyw oraz jego lokalizacja wskazują określone miejsce w świecie, przynależność do konkretnej grupy przestępczej oraz stopień w hierarchii

Decydując się na wykonanie tatuażu uważajcie na motywy, które przez innych mogą być opatrzenie zrozumiane.

Tatuaże na dłoni

Zadaniem więziennego tatuażu często jest możliwość szybkiej identyfikacji rozmówcy. Właśnie dlatego powszechnie tatuowanym przez więźniów miejscem jest dłoń, a szczególnie miejsce pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym prawej dłoni.

Dzięki temu już podczas podawania ręki członek złodziejskiej szajki mógł szybko ocenić „z kim ma do czynienia”.

Czy osoba niepełnoletnie może zrobić sobie tatuaż?

MagdalenaCz

W Polsce nie ma żadnych regulacji prawnych, które określałyby dolną granicę wieku osoby, pragnącej ozdobić swoje ciało tatuażem.

Decyzja w tym zakresie leży więc jedynie w rękach tatuażysty. Wiele salonów tatuażu nie tatuuje osób, które nie skończyły 18 roku życia
, inne wykonują ozdoby niepełnoletnim klientom, którzy posiadają zgodę rodziców. Zgoda zazwyczaj powinna być wyrażona na piśmie. Niezbędne jest również oświadczenie rodzica lub opiekuna na temat akceptacji wybranego motywu.

Jak dobrać odpowiednie miejsce na tatuaż?

MagdalenaCz

Nawet najdoskonalszy tatuaż może stracić swój urok, jeżeli wybierzesz dla niego nieodpowiednie miejsce. Możliwe, że stanie się wręcz utrapieniem. Decyzja o ozdobieniu ciała powinna być dobrze przemyślana nie tylko pod kątem doboru projektu, ale również optymalnego obszaru ciała.

Nieprzemyślany wybór może być kosztowny

Dlaczego warto się dobrze zastanowić nad miejscem na tatuaż? Ciężko go usunąć, dlatego nierozważna decyzja może wiązać się z kosztowną operacją przywrócenia oryginalnego wyglądu skóry. Lepszym rozwiązaniem będzie przeanalizowanie ewentualnych konsekwencji wykonania tatuażu w bardziej widocznych miejscach ciała.

Mniej i bardziej bezpieczne miejsca na tatuaż

Po pierwsze zwróć uwagę na aspekt zdrowotny. Zdecydowanie odradza się wykonywanie tatuaży w miejscach, w których występują zmiany skórne. Jeżeli na jakimś obszarze twojego ciała występują liczne znamiona, lepiej w ogóle nie brać go pod uwagę. Również ozdabianie dłoni czy twarzy może budzić wątpliwości, gdyż tatuaży z zasady nie powinno się opalać. To także eliminuje łydki, jeśli lubisz nosić krótkie spodnie. Niewskazane są również zabiegi w studiu zdobienia ciała, gdy cierpisz na alergie skórne. Nawet najlepszej jakości tusz może uczulać osobę ze skłonnością do uczuleń.

Nieudany tatuaż – usunięcie laserem czy cover?

MagdalenaCz

Nieudany tatuaż może trafić się każdemu. Czasami jest to efekt źle wykonanej przez tatuatora pracy, czasami wynika to z nieprzemyślanej decyzji i wyboru złego, niepasującego do nas wzoru, a bywa także, że po latach tatuaż przestaje się nam po prostu podobać lub wyblaknie i chcemy coś w sobie zmienić. Na szczęście istnieją metody, które pomogą zakryć lub trwale usunąć tatuaż.

Laserowe usunięcie – najlepszy sposób?

Usuwanie tatuaży przy pomocy lasera to metoda dosyć znana i chętnie stosowana przez wiele osób. Istnieje kilka przeciwwskazań do jej wykonania, ale są to przeciwwskazania podobne, co do wykonania samego tatuażu. Dodatkowo o laserze nie powinny myśleć osoby, które mają skłonność do powstawania bliznowców.

Laserowe usuwanie tatuażu jest kosztowne i bolesne, wymagane jest wykonanie kilku sesji, a tatuaż stopniowo zanika. Nie jest to też najlepszy sposób w sytuacji, kiedy chcemy usunąć bardzo duży i kolorowy tatuaż, gdyż laser najlepiej usuwa czarny tusz. Z pewnością jednak laser doskonale sobie poradzi z niezbyt dużymi rysunkami na skórze, a małe tatuaże mogą zostać usunięte nawet na dwóch sesjach. Ta metoda jest polecana, jeżeli jesteś pewny, że w danym miejscu nie chcesz mieć żadnego innego tatuażu. Nie jest to inwazyjny sposób, należy jedynie odpowiednio dbać o miejsce po zabiegu, aby umożliwić gojenie się skóry.

Dlaczego ochrona tatuaży przed słońcem jest bardzo ważna?

MagdalenaCz

Decyzja o wykonaniu tatuażu w większości przypadków jest dokładnie przemyślana, w końcu tatuaż to ozdoba, która będzie nam towarzyszyć przez długie lata. Jedną z najważniejszych zasad w pielęgnacji tatuaży jest ta, mówiąca o konieczności ochrony przed słońcem – dlaczego jest to takie ważne?

Słońce wpływa na blaknięcie tatuażu

Blaknięcie różnych rzeczy pod wpływem słońca to całkiem normalne zjawisko. Wystarczy przyjrzeć się włosom, które często wystawiane na działanie promieni słonecznych zaczynają jaśnieć, a ich kolor nie jest tak żywy, jak wcześniej. Podobnie słońce działa na tatuaże. Skóra pod wpływem promieni słonecznych nagrzewa się, co pobudza do działania krwinki znajdujące się w pobliżu barwnika wprowadzonego pod skórę. Warto pamiętać o tym, że nasze ciało przez całe życie będzie próbowało pozbyć się barwnika, a słońce znacznie ten proces przyśpiesza.

Tatuaż krok po kroku, czyli jak w praktyce wygląda robienie tatuażu

MagdalenaCz

Wiele osób na samą myśl o procesie wykonywania tatuażu dostaje gęsiej skórki. Czy wykonanie tatuażu rzeczywiście jest tak bolesne? W jaki sposób wygląda w praktyce ten proces?

Czas już oswoić swój irracjonalny lęk i przekonać się, że nie taki tatuaż straszny, jak go malują.

Wybór studia tatuażu oraz motywu

Pierwszym krokiem do wykonania tatuażu jest wybór profesjonalnego studia tatuażu. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto osobiście odwiedzić studio, porozmawiać z tatuażystami oraz ocenić poziom czystości i higieny
Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii o konkretnym miejscu w internecie. W dobie rozwoju mediów społecznościowych nie będzie to żadnym problemem.
Równie ważny jest wybór odpowiedniego motywu, który podkreśli cechy naszej osobowości, uzewnętrzni wyznawane wartości czy zamanifestuje pasje.

4 rzeczy, które warto wiedzieć o tatuażu, zanim zdecydujesz się na jego zrobienie

MagdalenaCz

Decyzja o tatuażu nie zawsze jest prosta. Niektórzy miesiącami zastanawiają się, czy wykonanie tatuażu będzie dobrym pomysłem. Długo wybierają studio tatuażu i idealny wzór. Inni podejmują decyzję impulsywnie, zainspirowani aktualną modą, ozdobą przyjaciółki czy ulubionej gwiazdy.

Bez względu na to, czy należysz do pierwszej czy drugiej grupy ważne jest, aby przed wykonaniem tatuażu mieć świadomość kilku ważnych aspektów z nim związanych. Taka wiedza pozwoli Ci podjąć najlepsze decyzje, których w przyszłości nie będziesz żałować.

  1. Zabezpiecz tatuaż przed słońcem

Jeśli planujesz wykonanie tatuażu kilka dni przed wyjazdem na letni urlop, zrezygnuj z tego pomysłu.. Podczas upalnych dni zdecydowanie szybciej rozwijają się bakterie, co może spowodować dłuższe gojenie się tatuażu. Odziaływanie promieni ultrafioletowych na gotowy już wzór sprawia, że tatuaż blaknie. Intensywne słońce powoduje również przegrzewanie skóry, zwiększoną cyrkulację krwi i przemieszczanie się cząsteczek tuszu. Najlepszym pomysłem będzie wykonanie tatuażu jesienią lub zimą. Jeśli koniecznie pragniesz wytatuować ulubiony wzór latem, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu. Doświadczony tatuator udzieli Ci na ten temat niezbędnych wskazówek i poinstruuje, w jaki sposób dbać o skórę.

Tatuaże dla kobiet – najpopularniejsze wzory

MagdalenaCz

Progi naszego studia tatuażu przekraczają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie da się ukryć, że wzory wybierane przez panie i panów są z reguły zdecydowanie inne. Choć podział ten z biegiem lat coraz bardziej zanika, różnice w preferencjach obu płci wciąż są mocno widoczne.

Trudno się dziwić, typowe damskie wzory tatuaży są bardziej delikatne, seksowne i finezyjne. Kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na tatuaż z ulubioną sentencją, mottem czy maksymą.

Co ciekawe, wybierają również inne miejsca na ciele, przeznaczone na tatuaż.

Jakie tatuaże wybierają panie?

Wśród najczęściej wybieranych przez kobiety wzorów należą również motywy zwierzęce, utożsamiane z delikatnością, wrażliwością, ale również … drapieżnością. Bardzo popularne są delfiny, pantery, czy ptaki (np. kolibry).

Jak wybrać wzór tatuażu?

MagdalenaCz

Wybór wzoru tatuażu powinien być decyzją przemyślaną. Choć czasem spontaniczne decyzje mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – zazwyczaj takie wybory dokonywane pod wpływem chwili nie należą do najbardziej trafnych.

Tatuaż jest ozdobą, która zostanie na naszym ciele przez wiele długich lat. Wybierając konkretny motyw możemy podkreślić określone cechy swojego charakteru, oddać cześć ulubionemu artyście lub pokazać światu jakie motto przyświeca nam na co dzień.

Wybór tatuażu – wcale nie taki prosty

Wybierając wzór tatuażu musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoją opinię i upodobania. To naprawdę mało ważne, czy wzór spodoba się mamie, partnerowi czy komukolwiek innemu. To nie czyjąś, a Twoją skórę będzie zdobił. Nawet jeśli zdecydujesz się na mało zrozumiały dla innych szablon, najważniejsze, że dla Ciebie będzie on miał wyjątkową, bliską sercu wartość. Przed wykonaniem zabiegu musisz zdecydować również jaką powierzchnię skóry pragniesz przykryć tatuażem. Jeśli marzysz o tym, aby wytatuować swoje plecy, możesz wybrać zarówno duży, barwny motyw, jak i niewielki, subtelny wzór. Tatuując nadgarstek, kostkę lub łopatkę, postaw na delikatny, finezyjny rysunek.

1 2